Május 22-én reggel indultunk Miskolcról és Budapestről Mezőörményesre. Délután 5 óra volt, amikor megérkeztünk a református templomhoz. Itt találkoztunk Szövérffi Istvánnal és Szövérffi Melindával, a ÉKKŐ Egyesület elnökségi tagjával.

Egy kis beszélgetés után megtekintettük a templomot, majd elindultunk felfedezni a környéket.

Felmentünk a közeli kilátóhelyhez, megálltunk a hatalmas keresztnél és csodálattal néztük a tájat. Nagy örömünkre vad kakukkfű mezőt találtunk, aminek csodás illatát és aromáját az esti teában rögtön kipróbáltuk.



Május 23-án délelőtt Pünkösdi vendégekként meglátogattuk a missziós egyházközség másik gyülekezetét, Komlódot.

A szórványban élő magyar családok örömmel és szeretettel fogadtak minket. Megmutatták hogyan élnek, és megkínáltak minket minden földi jóval, amit csak elő tudtak hozni.


Délután megérkeztek azok az egyesületi tagok, akik csak a közgyűlés reggelén tudtak elindulni. Egy finom ebéd után – amit helyi magyar asszonyok készítettek nekünk -, megtartottuk az ÉKKŐ kárpát-medencei egyesület évi közgyűlését itt Mezőörményesen.



A nap zárásaként Marosvásárhelyre mentünk, ahol megnéztük a város történelmi látványosságait. Ekkor tartották a virágvásárt is, ahol találkoztunk a Tavasztündérrel!



Május 24-én elbúcsúztunk Mezőörményestől és több erdélyi település meglátogatása következett. Szék volt az első megállónk. Megnéztük a Motívum elnevezésű népviseletet és népi motívumokat bemutató gyűjteményt. Szövérfi Zsuzsanna nagy gonddal gyűjti a megmaradt ereklyéket és arra vállalkozik, hogy átmentse a mindennapi viseletekbe a hagyományos mintákat.



Szerencsés pillanatban érkeztünk, mert láthattunk egy autentikus esküvőt is Széken. Hagyományos népviseletbe öltözött menyasszony és vőlegény indult a szertartásra, és nagy örömünkre közös képet készíthettünk velük.

Tovább indultunk Kolozsvárra, ahol nagy sokadalomba érkeztünk, mert a Város napja ünnepség zajlott. Sikerült találkoznunk Orosz Rékával, egyesületi tagtársunkkal és férjével. Kicsit sétáltunk a Fő téren, beszélgettünk, megnéztük Mátyás király szülőházát kívülről, majd tovább indultunk.

Következő úticélunk Kalotaszentkirály volt, egy kis gyöngyszem a Kalotaszegi Régióban. A napi fáradtság sem térített el az esti barangolástól a községben. Remek éjszakai szállásunk a Tünde panzióban. Gyöngyi, kedves vendéglátónk ízletes vacsorával fogadott és bőséges reggelivel indított másnap utunkra. A tarisznyánkba ízletes csipkebogyó lekvárt vásároltunk és elhatároztuk, hogy egyik ősszel visszatérünk e kedves helyre, amikor a messze földön híres Csipkebogyó Fesztivált tartják.


Pünkösd hétfő alkalmával részt vettünk a reggeli istentiszteleten abban a templomban, amelynek falán emléktábla emlékeztet Ady Endre: A Kalota partján című versére.

Kalotaszentkirálytól búcsút vettünk, és indultunk hazafelé. Két óra autózás után egy röpke találkozás erejéig megálltunk Nagyváradon. Egyesületünk kedves, alapító tagja Gál Éva örömmel fogadott minket, és frissítővel, kávéval, finom süteménnyel kínálta csapatunkat.
A kis pihenő után megköszöntük egymásnak az együttlétet, a jó beszélgetéseket, és jó utat kívánva egymásnak külön-külön indultunk hazafelé, mindenki máshová, hiszen több helyről érkeztünk. Este volt mire mindenki megtért otthonába, hálatelt szívvel az együtt töltött tartalmas négy napért, a sok közös élményért, felfedezésért, tervezgetve az év következő találkozásait, ÉKKŐ-s eseményeit.
